Anasayfa
Hakkımızda
İletişim
Sepetinizde (0) ürün bulunmaktadır.
KATEGORİLER
DÖVİZ KURLARI
SAYFALAR
Akü Şarj Cihazı ABC Serisi
Akü Şarj Cihazı PB Serisi (Pano Tipi)
Akü Şarj Cihazı ESP Serisi (Desktop)
Akü Şarj Cihazı ESC Serisi (Desktop)

AKÜ ŞARJ CİHAZLARI (BATTERY CHARGER)
     Akü şarj cihazları (redresörleri) yüksek şarj kapasitesine sahip olan akü bataryalarının şarj olabilmesi için gerekli şarj gerilimi ve akımını sağlayabilen cihazlardır. ASCA redresörleri ICEM adı altında ulusal ve uluslararası pazara sunulur.
    ASCA-ICEM akü şarj cihazları (redresörleri)  Kullanılacağı akü tipi, kullanılacağı yer hacmi ve akü bataryasının akımsal büyüklüğüne göre değişik modellerde akü şarj üniteleri imal etmekteyiz.
     ICEM Akü Şarj ünitelerimiz ; STATIONAL - TRACTIONAL - GEL -STARTER  akümülatör bataryalarının şarjına yönelik MİKRO-KONTROLÖR tarafından denetlenen; 
  1-KONVANSIYONEL DIOD ile Doğrultulan TRANSFORMATÖRLÜ CİHAZLAR (AKIM - GERİLİM SINIRI 1000Amper max. 440v dc)
  2-KONVANSIYONEL TAM DALGA TAM KONTROLLU THYRISTOR KONTROLLU TRANSFORMATÖRLÜ CİHAZLAR (AKIM - GERİLİM SINIRI 1500 Amper max 440v dc)
  3-SWITCHING TEKNOLOJISI İLE YAPILAN CIHAZLAR (AKIM - GERİLİM SINIRI  200Amper max. 48v dc)
     Mikroişlemci denetimli  olan ICEM akü şarj cihazları (redresörleri); akü şarj akımı, deşarj akımı, akü gerilimi ve inverter çıkış gerilimlerini sürekli izler ve ekranından gösterir. Tüm bu bilgileri akü bataryası kapasitesi olan Amper-Saat sabitesi ile şarj yapar bu işlemler ekran üzerinde görüldüğü gibi ışıklı izleme paneli vasıtasıyla da takip edilir.
     Kullanıcılara kolaylık olması bakımından akü şarj cihazları (redresörleri) hem şebekeye bağlanışlarında hem de akülere bağlanışlarında otomatik sigortalar üzerinden bağlanması olası problemlerin cihaza zarar vermesini önler .
     Telefon bağlantısı ve modem bağlantılarında kolaylık olması için RJ11 ve RJ 45 standart telefon ve ethernet jakları giriş ve çıkış olarak cihaz üzerine monte edilmiş ve aşırı gerilim sıçramalarının alıcılara zarar vermesini engellenmek için özel olarak koruma devresi(surge-arrest) yapılmıştır.
     Ayrıca şebeke girişi de ani gerilim sıçramalarına karşı koruma altına alınmıştır. Cihazın topraklanması sağlandıktan sonra akü şarj cihazları (redresörleri) güvenlik çemberi içerisine alınmış olur.
     İnverter çıkışı modifiye edilmiş sinüs ve/veya true RMS sinüs şeklinde olabilir veya aynı cihaz içerisinde her ikisi de olabilir ve ayrı ayrı çıkış verebilir opsiyoneldir. Tüm inverterler maksimum yük altında dahi oldukça yüksek verimde çalışırlar, inverterler aşırı akım ve/veya kısa devrelerde ışıklı-sesli uyarı yaparlar ve çıkış gerilimini keserler daha sonra aşırı yük ortadan kalktığında tekrar devreye girerler.
     Her şarj ünitesi ve her inverter devreye girdiği anda üzerlerinde mevcut fanlar ve harici fanlarla soğutulurlar ve böylece cihaz içerisinde aşırı ısı oluşmaz.

Etiketler
Akü Şarj Cihazı
Redresör
Battery Charger
Rectifier
BAR-24
0262 335 56 76 / 77
Tüm işlemleriniz için bizi arayabilirsiniz.
Neo Web Tasarım
ASCA LTD. TARAFINDAN HAZIRLANMIŞTIR